ویزای پرتغال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

ویزای توریستی پرتغال به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند و برای مدت معینی درپرتغال اقامت خواهند داشت.برای تقاضای ویزای پرتغال (ویزای کشورهای شنگن)، حضور متقاضی در سفارت پرتغال الزامی با تمامی مدارک لازم می باشد و مصاحبه انجام می‌گیرد. دریافت فرم تقاضای ویزا، از طریق وب سایت سفارت جمهوری فدرال پرتغال در تهران و همین‌طور مراجعه‌‌ی حضوری به سفارت امکان‌پذیر است ولی وقت مصاحبه به صورت تلفنی به متقاضیان داده نخواهد شد. فرم اینترنتی درخواست ویزا را باید به صورت پرینت‌شده به همراه مدارک دیگر، روز انجام مصاحبه ارائه دهید.تیم ویزا فور ویزا با هدف ارائه خدمات نوین در 4 زمینه ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا و رزرو هتل آماده خدمت به متقضیان است.

توجه : به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان، در ماه‌های تابستان (از می تا اکتبر) و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت ملاقات با بخش ویزای سفارت چند هفته طول بکشد. علاوه بر این بررسی مدارک و پاسخ‌گویی دست کم دو هفته زمان می‌برد. لازم است برای تعیین تاریخ سفرتان، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزا پرتغال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید تجاری توریست :

1- تکمیل فرم درخواست روادید بطور کامل.

2- یک قطعه عکس جدید رنگی (4X3، تمام رخ و با زمینه سفید)

3-گذرنامه معتبر و امضا شده توسط صاحب گذرنامه و فتوکپی ( اعتبار گذرنامه باید بیشتر از سه ماه از تاریخ پایان روادید باشد)

4- الف) فتوکپی از کلیه روادیدهای دریافت شده قبلی، از سایر کشورها در طول سه سال گذشته ( درپاسپورت جدید و قدیم )

ب) کلیه روادیدهای دریافت شده ازکشورهای عضو شنگن (در پاسپورت جدید و قدیم)

5- فتوکپی شناسنامه (کلیه صفحات)

ج) همراه داشتن پاسپورتهای قبلی که تاریخ اعتبار آنها تمام شده ویا به هر دلیل تعویض شده است.

6-معرفی نامه از محل کار.(به زبان انگلیسی ویا ترجمه رسمی به زبان انگلیسی)

الف) اصل و فتوکپی روزنامه رسمی با درج اگهی ثبت شرکت (ترجمه شده رسمی به زبان انگلیسی)

ب ) کپی از هر گونه تغییرات شرکت ( ترجمه شده رسمی به زبان انگلیسی)

پ ) اصل کارت بازرگانی صادر شده توسط وزارت بازرگانی و فتوکپی از ان.

ت ) چنانچه هزینه های طول اقامت در خارج توسط شرکت شما پرداخت شود باید در نامه قید گردد.

ث) اثبات بر فعال بودن شرکت.

ج) برگه رسمی حقوق دریافتی (اولین و اخرین ماههای دریافت حقوق مورد نیاز می باشد) و همچنین برگه پرداختی به سازمان

تامین اجتماعی (لیست بیمه)

چ) نامه بانکی با اظهار مانده موجودی حساب و همچنین ریز صورت حساب بانکی در سه ماه اخیر. (تمکن مالی + لیست گردش سه ماهه)

7- دعوتنامه های امضا شده باید با جزییات ، نام درخواست دهنده ، علت مسافرت، مدت اقامت و ایا اینکه در طول اقامت شرکت دعوت کننده

هزینه های مربوطه را بعهده خواهد گرفت یا خیر ، قید گردد. همچنین کپی از کارت اقامت ویا پاسپورت پرتغالی و همچنین پرینت حساببانکی دعوت کننده

8- در صورتیکه شما نماینده شرکت دعوت کنند ه هستید : اصل قرارداد نمایندگی و کپی از ان.

9- اثبات همکاریهای گذشته با شرکت دعوت کننده یا سایر همکاریهای بین المللی مانند: بارنامه ، اثبات پرداختی ها

( پیش فاکتور (پروفرما اینویس) به عنوان اثبات قابل قبول نمی باشد) و یا هر نوع قراردادهای امضا شده فی مابین.

10- در صورت همراه بودن فرزندان با یکی از والدین اجازه رسمی پدر و مادر ترجمه شده و ممهور به مهر وزارت خارجه و دادگستری

11-رزرو هتل و تاییدیه ان.

12-بیمه پزشکی مسافرت معتبر جهت کشورهای عضور شنگن و فتوکپی ان. (حداقل پوشش بیمه مذکور می بایست مبلغ 30،000 یورو یا 50،000 دلار امریکا باشد. پوشش بیمه جهت بازگشت به وطن در موارد نیاز پزشکی و شامل پوشش جهت کمکهای فوریت پزشکی و معالجه فوری در بیمارستان باشد).

13- رزرو بلیط برای سفر به پرتغال و برگشت به ایران.

14- متقاضیان روادید باید هر کدام مستقلا با تکمیل فرم درخواست روادید همراه با کلیه مدارک درخواست شده ، اقدام به تعیین وقت قبلی جهت ارایه مدارک بنمایند.

15-** توجه منظور از ترجمه رسمی ،ترجمه توسط مترجم رسمی و همچنین کلیه مدارک میبایست ممهور به مهر وزارت خارجه و دادگستری باشند. ** همچنین همراه داشتن یک سری کپی از کلیه مدارک ترجمه شده و دعوتنامه و بدون منگنه و پانچ الزامی میباشد.

مخارج درخواست روادید مطابق جدول هزینه های روادید قابل برگشت نمی باشد و بصورت یورو در زمان مصاحبه دریافت میشود

توجه: سفارت پرتغال حق درخواست هرگونه مدارک و یا اطلاعات اضافی علاوه بر مدارک

درخواستی ذکر شده درلیست بالا را برای خود محفوظ می دارد.

1- در صورت همراه نداشتن هر یک از مدارک مورد نیاز که در لیست مدارک ذکر شده است مدارک شما توسط افسر ویزا دریافت نشده و جهت مراجعه بعدی نیاز به اخذ وقت مجدد در سایت وزارت خارجه و دریافت فرم آنلاین میباشد.

2– مدارک را طبق چک لیست زیر مرتب بفرمایید در غیر این صورت مدارک شما پذیرفته نمی شود

2-1 فرم آنلاین همراه با عکس چسباندن عکس بر روی فرم با استفاده از چسب مایع الزامی میباشد.

2-2 کپی پاسپورت و کپی ویزا های قبلی

2-3 دعوت نامه و مدارک شخص دعوت کننده (شغلی، مالی و کارت شناسایی یا اقامت و یا کپی پاسپورت شخصدعوت کننده)

2-4 مدارک شغلی

2-5 مدارک بانکی و مالی

2-6 سایر مدارک شاملی ملکی سند ازدواج و

2-7 کلیه کپی ها که طبق ترتیب بالا منظم شده باشد.

آدرس سفارت پرتغال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

آدرس سفارت پرتغال در تهران جهت مراجعه حضوری : تهران ، دروس ، خیابان هدایت کوچه روزبه پلاک 16.

تلفن : 22764061 - 22764060 – 22582760

نشانی اینترنتیsefarat.eu     :  

شهرهای پرتغال-قسمت اول

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

شهر لیسبون

Lisbon-Portugal

شهر لیسبون پایتخت و بزرگ ترین شهر پرتغال است که از پرجمعیت ترین شهرها در اتحادیه اروپا می باشد. بندر لیسبون در دهانه رودخانه تاقوس قرار دارد که اکثر واردات و صادرات پرتغال از این طریق صورت می گیرد. لیسبون به عنوان یک شهر جهانی به دلیل اهمیت آن در امور مالی، تجارت بین المللی، رسانه، سرگرمی، هنر، آموزش و پرورش و گردشگری شناخته شده است.بندر ارشد کشور شامل یکی از بزرگ ترین و پیچیده ترین بازارهای منطقه ای در شبه جزیره ایبری است. لیسبون و اطراف آن به عنوان یک مرکز مالی و فناوری پویا در حال توسعه می باشد. هزینه های عملیاتی برای کسب و کار بسیار پایین تر از سایر شهرهای اروپا مانند میلان، لندن و مادرید می باشد. لیسبون زمستان های معتدل و تابستان های گرمی دارد  که در میان شهرهای بزرگ در اروپا گرم ترین زمستان را دارا می باشد. زبان رسمی آن ها پرتغالی است اما به دلیل بخش گردشگری زبان انگلیسی نیز در این شهر سخن گفته می شود. حمل و نقل عمومی آن شامل مترو، اتوبوس، تراموا، قطار و کشتی می باشد. فرودگاه پورتلا لیسبون، بزرگ ترین فرودگاه بین المللی پرتغال می باشد که در نزدیکی مرکز شهر واقع شده. از جاذبه های گردشگری این شهر برج بلم، کلیسای جامع سه، قلعه سائوژوژر، کاخ ملی سینترا، میدان بازرگانی، هاسیو، موزه گلبن کین، کلیسای کارمو، موزه ملی کاشی، موزه ملی هنر باستان، پل 25 آوریل، پارک ادوارد هفتم، کاخ ملی پنا، کلیسای سوهاکی، پانتئون ملی، کلیسای استریلا و .... می باشد.

شهر پورتو

Porto-Portugal

شهر پورتو دومین شهر پرتغال پس از لیسبون و یکی از مناطق عمده شهری در جنوب غربی اروپا است که رودخانه دورخور از این شهر عبور می کند. این شهر تاریخی توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی به رسمیت شناخته شده. از صادرات عمده پورتو پارچه، سفال و ماشین آلات می باشد و یکی از قدیمی ترین مراکز اروپایی است. شهر پورتو یکی از شهر های مهم صنعتی می باشد که از بزرگ ترین شرکت های پرتغالی مانند آلتری، امبار، آموریم، BPI، CIN و ... در این شهر قرار دارند. بزرگ ترین صادر کننده کشور یکی از دو پالایشگاه نزدیک شهر در لیکادا می باشد. پورتو تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و بارانی دارد و یکی از مرطوب ترین شهر های اروپا می باشد. شبکه حمل و نقل عمومی آن شامل اتوبوس، مترو، تراموا و راه آهن می باشد و فرودگاه فرنسیسکو جسا کارنئیرو، فرودگاه بین المللی پورتو است که در حال حاضر یکی از پر رفت و آمد ترین فرودگاه ها پس از فرودگاه پورتلا لیسبون است. جاذبه های گردشگری پورتو عبارتند از کلیسای سائو فرانسیسکو، موزه Serralves، کلیسای جامع پورتو، پل دم لوئیس، کاخ دا بولسا، کتاب فروشی Livraria Hello، برج Clerigos، ریبریا، ویلا نوا د گایا و ...

شهر براگا

Braga-Portugal

شهر براگا در استان مینهو و در شمال غربی پرتغال در دره Cavado واقع شده است. براگا یکی از مناطق پرجمعیت در پرتغال و همچنین بهعنوان یکی از بازارهای جوان است. بهار زمان بسیار محبوب برای بازدید براگا است و تابستان فصل توریستی این شهر می باشد. حمل و نقل شهری آن شامل اتبوس و قطار است. از جاذبه های گردشگری براگا کلیسای جامع، موزه تصویر، موزه مدینه، موزه هنر مقدس، برج سانتیاگو، پل پرادو، پل Prozelo، کاخ Falcoes، کاخ Raio، موزه دیاگو د سوزا و ... می باشد.

امروز

.
يكشنبه 28 آبان 1396.
تاریخ شمسی :
الأحد 1 ربيع أول 1439.
تاریخ قمری :
Nov 19 2017.
تاریخ میلادی :

درباره ما

تیم ویزا فور ویزا با هدف ارائه خدمات نوین در 4 زمینه ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا و رزرو هتل آماده خدمت به متقضیان می باشد.

http://visaforvisa.com

تهران - ضلع جنوب غربی پل سید خندان - خیابان برازنده - پلاک 48 - واحد 1

تلفن:02187170

عضویت در خبرنامه

شما اینجا هستید: Homeکشورهای عضو شینگن پرتغال