ویزای فنلاند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

فنلاند، یکی ازکشورهای عضو قرارداد شنگن می باشد و ویزای توریستی فنلاند، به صورت ویزای توریستی شنگن در سفارت تهران صادر می‌شود.افراد خارجی که ویزای شنگن در گذرنامه‌ی خود دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای دوباره خواهند داشت. ویزای توریستی شنگن عموماً برای دو هفته صادر می‌شود و شخص متقاضی اجازه‌ی کار یا اقامت بیش از مدت اعتبار ویزا را در هیچ‌کدام از کشورهای گروه شنگن ندارد.

برای تقاضای ویزای فنلاند (ویزای کشورهای شنگن) حضور متقاضی الزامی و با همراه داشتن مدارک لازم مصاحبه انجام می‌شود. اولین مرحله برای تقاضای ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا و الصاق عکس به آن است. دریافت فرم تقاضای ویزا، از طریق وب‌سایت سفارت فنلاند در تهران و همین‌طور مراجعه‌‌ی حضوری به مکان سفارت فنلاند در تهران امکان‌پذیر می باشد ولی وقت مصاحبه به صورت تلفنی به متقاضیان داده نخواهد شد.توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ پر کنید.فرم تقاضای ویزا باید در دو نسخه تکمیل شود.
به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان، در ماه‌های تابستان ( از می تا اکتبر) و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت ملاقات با بخش ویزای سفارت چند هفته طول بکشد. علاوه بر این بررسی مدارک و پاسخ‌گویی دو هفته زمان می‌برد. لازم است برای تعیین تاریخ سفرتان، به این زمان‌ها توجه داشته باشید
. تیم ویزا فور ویزا با هدف ارائه خدمات نوین در 4 زمینه ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا و رزرو هتل آماده خدمت به متقضیان می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزا فنلاند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا فنلاند :

 ·فرم درخواست روادید باید بطور خوانا، کامل و صحیح تکمیل و در حضور متصدي امور رواديد در سفارت امضاء شود. اگر ساير اعضای خانواده که نام آنها به عنوان همراه در گذرنامه متقاضی اصلي ذكر شده و قصد سفر داشته باشند، هرکدام بايستي بطور جداگانه فرم درخواست روادید را تکمیل كنند.

·گذرنامه باید از تاريخ اتمام سفر حداقل تا 3 ماه اعتبار داشته، دارای حداقل 2 صفحه خالی   باشد و بخش مربوط به امضاء، در صفحه اول گذرنامه، توسط دارنده گذرنامه امضاء شده باشد. فتوکپی از کلیه صفحات پر شده  گذرنامه از قبیل کلیه مهرها و روادیدهای قبلی) نیز در موقع درخواست روادید باید ارایه شود. اصل گذرنامه  پس ازکنترل توسط سفارت مهرشده و به متقاضی بازگردانده می شود. سفارت احتمالاً گذرنامه های قبلی شما را کنترل خواهد کرد. لطفاً آنها را همراه داشته باشید.

·اصل و ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی براي اتباع ايراني و اصل و فتوكپي اقامت يا رواديد معتبر براي اتباع خارجي مقيم ايران.

·عکس 4 × 6 تمام رخ، بدون رتوش و با زمينه سفيد که بيشتر از 6 ماه از تاريخ گرفتن آن نگذشته باشد.

·اتباع خارجی مقیم ایران باید اجازه کار یا اقامت معتبر ارایه نمایند.

· برای کودکان و اشخاص زیر 18 سال، اجازه نامه محضری والدین یا سرپرست قانونی لازم است.

·فتوكپي کلیه مدارک باید روی كاغذ با سايز استاندارد A4 تحويل سفارت شود.

  حق درخواست مدارك بيشتر كه نامي از آنها در اينجا برده نشده براي سفارت محفوظ است

مدارک تکمیلی جهت سفرهای تجاری - شرکت در کنفرانس و یا دوره آموزشی :

· دعوت نامه رسمی از شرکت يا سازمان میزبان در فنلاند

· پروانه ثبت شرکت یا سازمان ایرانی همراه با ترجمه

· فتوکپی کلیه مدرک تحویلی به سفارت باید بر روی برگه استاندارد  A4 (کاغذ با سایز استاندارد)

.گواهي رسمي به زبان انگليسي از شركت/ سازمان/ موسسه ای که در آن مشغول به کار هستید با ذكر هدف از سفر و تاريخ سفردعوتنامه رسمي از شركت/ سازمان/ موسسه  ميزبان در فنلاند با ذكر اطلاعات دعوت كننده و دعوت شونده از قبيل (نام / تلفن/  نشاني و آدرس پست الكترونيكي) مدت سفر و تعهدات مالي دعوت شونده الزامي است.

. تاييديه بانكي متقاضي  يا كارفرما  به زبان انگليسي به همراه گزارش ريز كاركرد حساب بانكي مربوط به شش ماه گذشته ولي با مشخصات انگلیسي شخص دارنده حساب

. سفارت ممکن است علاوه بر مدارک فوق از متقاضی درخواست مدارک دیگری نماید.

مدارک مورد نیاز جهت دیدار از اقوام و خانواده :

حضور شخص متقاضي الزامي است.

. گذرنامه معتبر( با حداقل اعتبار 3ماه پس از پايان سفر مورد درخواست و دارا بودن 2 صفحه خالي)

. شناسنامه به همراه ترجمه رسمي به زبان انگليسي و كپي از صفحات شناسنامه

. فرم تكميل شده درخواست رواديد (لطفا فرم را قبل از حضور در سفارت تکمیل کنید و فقط امضاء فرم را در حضور مسئول دریافت مدارک انجام دهید.)

. درخواست کننده و همراهان او بایستی هر کدام فرم درخواست ویزای جداگانه تکمیل کنند.

. يك قطعه عكس رنگي كه از تاريخ آن شش ماه نگذشته باشد، سايز عكس بايد4X6 تمام رخ بدون رتوش و با زمينه كاملاً سفيد باشد.

. فتوكپي از صفحه اول گذرنامه و از ساير صفحات پر شده با رواديد و مهرها ( روي كاغذ (A4

. اتباع خارجي مقيم ايران بايد اجازه اقامت و اجازه كار خود را ارائه دهند.

. دعوتنامه از فنلاند با ذكر اطلاعات دعوت كننده و دعوت شونده از قبيل (نام/ تلفن/نشاني و آدرس پست الكترونيكي) مدت سفر و تعهدات مالي دعوت شونده الزامي است.

. فتوكپي اقامت و يا پاسپورت شخص دعوت كننده براي رواديد ديدار از اقوام و دوستان

. تاييديه حساب بانكي به زبان انگليسي با گزارش ريز كاركرد حساب بانكي مربوط به شش ماه گذشته ولي با مشخصات انگلیسي شخص دارنده حساب

. چنانچه شاغل هستيد بايد  معرفي نامه شغلي و آخرين فيش حقوقي به همراه ترجمه انگليسي تهيه شود.

. در صورت عدم  تمايل به ارايه اصل ترجمه انگليسي اسناد و مدارك خود بايد  اصل و كپي ترجمه آنها را تهيه نماييد تا سفارتپس از رويت اصل آنها  فقط اقدام به  نگهداري از كپي آنها بنمايد.

. اجازه نامه  والدين در صورتيكه متقاضي كمتر از 18 سال سن داشته باشد يا امضاي والدين (هم پدر وهم مادر) در فرم

دعوتنامه باید حاوی اطلاعات زیر باشد :

دعوتنامه شكل خاصي ندارد. بايستي حاوي اطلاعات درباره مقصد و هدف از سفر بوده، براي مثال حاوي اطلاعات درباره چگونگي اقامت متقاضي در فنلاند باشد. ارائه رزرو هتل و توضيح درباره قصد سفر براي متقاضياني كه فاقد دعوتنامه هستند ضروري است. اعتبار دعوت نامه سه ماه است. لازم به ذکر است صرفاً ارائه دعوتنامه، تضميني براي صدور روادید به همراه نخواهد آورد.

اطلاعات دعوتنامه و اطلاعات درج شده در فرم رواديد بايستي با هم مطابقت داشته باشد.

دعوت شخصی :

دعوت نامه باید شامل اطلاعات زير باشد:

-  مشخصات دعوت كننده شامل نام و نام خانوادگي، تاريخ تولد، شماره تلفن، آدرس كامل و كد پستي

- مشخصات متقاضي (نام و تاريخ تولد و آدرس کامل پستی)

- هدف از سفر

- تاريخ تقريبي و مدت زمان سفر

- توضيح درباره نسبت  بين دعوت كننده و متقاضي

- توضيح درباره محل اقامت متقاضي در طول سفر

- توضيح درباره اينكه آيا دعوت كننده، هزينه سفر متقاضي را تقبل مي نمايد.

- داراي تاريخ بوده و توسط دعوت كننده امضاء شده باشد.

دعوت نامه باید از طرف شخصی باشد که متقاضی قصد دیدار از وی را دارد.

دعوتنامه تجاری :

- مشخصات شركت يا سازمان دعوت كننده شامل شماره تلفن، آدرس و ایمیل

-  مشخصات فرستنده دعوتنامه شامل نام، تلفن و ایمیل

-  مشخصات متقاضي (نام و تاریخ تولد)

- هدف از سفر

-  تاریخ و طول مدت سفر (در صورت نياز به چند بار سفر كاري، توضيح درباره سفر هاي آينده)

- توضيح درباره ارتباط شركت يا سازمان دعوت كننده با متقاضي

- توضيح درباره شخص يا شركت مسئول پرداخت هزينه هاي سفر متقاضي و نحوه پرداخت آن

- دعوت نامه باید دارای امضاء شخص دعوت کننده و تاریخ باشد.

موجب امتنان خواهد بود. با این حال ارائه اصل یا کپی دعوتنامه توسط شخص متقاضی هنگام ارائه مدارك به سفارت حتماً الزامي است.

انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :

ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید.

آدرس سفارت فنلاند در تهران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

آدرس سفارت فنلاند در تهران جهت مراجعه حضوری : خیابان شریعتی - خیابان میرزاپور - خیابان حدادیان - پلاک 2

تلفن : 23 512 240

اینترنتی www.finland.org.ir

شهر های فنلاند-قسمت اول

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

شهر هلسینکی

Helsinki - Finland

شهر هلسینکی پایتخت و بزرگ ترین شهر فنلاند می باشد که در منطقه اوسیما واقع شده.Helsiniki سومین شهر شمال اروپا پس از استکهلم و اسلو است که پرجمعیت ترین منطقه شهری در فنلاند می باشد.فنلاندی و سوئدی از زبان های رسمی هلسینکی هستند همچنین این شهر دارای بزرگ ترین جمعیت مهاجر در فنلاند است که به عنوان دروازه جهانی شهرت یافته.بندر هلسینکی از شلوغ ترین بنادر اروپا می باشد که متخصص در خدمات حمل و نقل در تجارت خارجی است.در این شهر هوا نسبتا سرد است و میزان بارندگی در خشک ترین ماه سال نیز زیاد است.حمل و نقل عمومی در هلسینکی شامل اتوبوس، مترو، تراموا، راه آهن و کشتی است.فرودگاه بین المللی هلسینکی مهم ترین فرودگاه فنلاند است که در منطقه وانتا در حومه هلسینکی قرار دارد.از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به پارک ملی، موزه ملی فنلاند، پارک تفریحی هلسینکی، باغ گیاه شناسی، دهکده بابانوئل، باغ وحش هلسینکی و ساختمان پارلمان اشاره کرد.

شهر تامپره

Tampere - Finland

شهر تامپره در منطقه خوش منظره و زیبا پیرکانما در تنگه باریک بین دو دریاچهNasijarvi  و  Pyhajarviواقع شده است.Tampere به عنوان یک مرکز بزرگ صنعتی می باشد.این شهر مهم ترین منطقه اقتصادی فنلاند و مرکز تجاری،علمی،فرهنگی و صنعتی این کشور است.تامپره زمستان های سرد و تابستان های معتدلی دارد.شبکه حمل و نقل عمومی در تامپره شامل اتوبوس و قطار می باشد و فرودگاه این شهر سومین فرودگاه پر رفت و آمد در فنلاند است که در جنوب این شهر واقع شده.جاذبه های توریستی آن شامل پارک تفریحی Sarkanniemi، کلیسای جامع تامپره، تالار شهر، کتابخانه شهرMesto ، کلیسای Kaleva، تالار تامپره برای کنفرانس ها و کنسرت ها، موزهVapriikki ، موزه هنر تامپره، موزه لنین، موزه رسانه Rupriikki، موزه جاسوسی و ... می باشد.

شهر تورکو

Turku - Finland

شهر تورکو در ساحل جنوب غربی فنلاند در دهانه رودخانه Aura واقع شده و از قدیمی ترین شهرهای فنلاند می باشد.Turku سومین شهر بزرگ فنلاند پس از هلسینکی و تامپره است.همچنین تورکو بندری تجاری و مسافری است که سالانه بیش از چند میلیون مسافر از طریق این بندر به استکهلم و ماریهام سفر می کنند.این شهر تابستان های گرم و زمستان های نسبتا سردی دارد که بهترین زمان برای بازدید از این شهر ساحلی فصل تابستان است.سیستم حمل و نقل عمومی آن شامل هواپیما، قطار، کشتی، قایق و اتوبوس می باشد و هم چنین فرودگاه تورکو در شمال این شهر واقع شده.از جاذبه های گردشگری تورکو میتوان به موزه هنر تورکو، موزه هنر  Waino Aaltonen، قلعه تورکو، موزه Aboa Vetus، موزه صنایع دستی Luostarinmaki، کلیسای kakskerta، موزه داروسازی، کلیسای مایکل، کلیسای مارتین، کلیسای ارتدوکس تورکو می باشد.

امروز

.
يكشنبه 28 آبان 1396.
تاریخ شمسی :
الأحد 1 ربيع أول 1439.
تاریخ قمری :
Nov 19 2017.
تاریخ میلادی :

درباره ما

تیم ویزا فور ویزا با هدف ارائه خدمات نوین در 4 زمینه ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا و رزرو هتل آماده خدمت به متقضیان می باشد.

http://visaforvisa.com

تهران - ضلع جنوب غربی پل سید خندان - خیابان برازنده - پلاک 48 - واحد 1

تلفن:02187170

عضویت در خبرنامه

شما اینجا هستید: Homeکشورهای عضو شینگن فنلاند