شهر های رومانی-قسمت اول

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.17 (3 Votes)

شهر بخارست

Bucharest - Romania

بخارست پایتخت و بزرگ ترین شهر رومانی می باشد و همچنین به عنوان مرکز فرهنگی، صنعتی و مالی آن است که در جنوب شرقی این کشور واقع شده است.بخارست در سواحل رودخانه دمبویتا در شمال رود دانوب و مرز بلغارستان قرار دارد که از بزرگ ترین شهرها در اتحادیه اروپا پس از لندن، برلین، مادرید، رم و پاریس است.از لحاظ اقتصادی شهر بخارست مرفه ترین شهر در رومانی است و یکی از مراکز صنعتی و حمل و نقل از شرق اروپا می باشد.این شهر دارای امکانات بزرگ کنوانسیون، موسسات آموزشی،مکان های فرهنگی، مراکز خرید، مناطق تفریحی و... می باشد.در مرکز شهر یک دریاچه مصنوعی کوچک به نام Cismigiu وجود دارد که توسط باغ Cismigiu احاطه شده است.این باغ مرکز تفریحی اصلی در مرکز شهر است.بخارست از هفت تپه شبیه هفت تپه رم ساخته شده است که این هفت تپه عبارتند از mihai voda، spirei، dealul mitropoliei، vacaresti، radu voda، SF و cotroceni.سیستم حمل و نقل عمومی بخارست از بزرگ ترین سیستم های حمل و نقل رومانی و اروپا است که شامل مترو، اتوبوس، تراموا، راه آهن می باشد. همچنین این شهر 2 فرودگاه بین المللی دارد.فرودگاه بین المللی هنری کواندا واقع در شمال شهر که شلوغ ترین فرودگاه در رومانی است و فرودگاه بین المللی اورل ولایکو یکی دیگر از فرودگاه های بین المللی در خدمت شهر بخارست رومانی است.این شهر در گذشته به عنوان پاریس کوچک شناخته شده و زبان رسمی رومانیایی نزدیک ترین گویش به لاتین باستان است.بخارست دارای آب و هوای معتدل با تابستان های گرم و زمستان های سرد می باشد که بهترین زمان برای بازدید ماه آوریل تا ژوئن، سپتامبر تا اکتبرو اوایل دسامبر است.جاذبه های گردشگری بخارست شامل بخارست تاریخی، شهر مبارز، کاخ پارلمان، مرکز تاریخی شهر، میدان انقلاب، موزه ملی هنر رومانی، طاق نصرت، موزه روستایی، میدان دانشگاه، موزه و گورستان ادیان، بلوار مربع می باشد.

شهر کونستانتا

Constanta - Romania

شهر کونستانتا از قدیمی ترین شهر های رومانی است که در منطقه Dobruja از رومانی واقع در ساحل دریای سیاه می باشد.کونستانتا یکی از گرم ترین شهرها در رومانی است که تابستان های گرم ،خشک و آفتابی دارد و شب هابه دلیل گرمای ذخیره شده توسط دریا گرم است.این شهر به لحاظ تاریخی به عنوان Tomis شناخته شده است. بندر کونستانتا بزرگ ترین بندر دریای سیاه و یکی از بزرگ ترین بنادر در اروپا می باشد. چشمه های معدنی در اطراف منطقه و دریا بازدیدکننده های بسیاری را در طول تابستان جذب می کند.کونستانتا یکی از مراکز اصلی صنعتی، تجاری و توریستی رومانی است.گردشگری در این شهر یک فعالیت مهم اقتصادی در سال های اخیر بوده است.سیستم حمل و نقل عمومی آن شامل تاکسی، اتوبوس، قطار، کشتی، دوچرخه و هواپیما می باشد.فرودگاه بین المللی میهایل گوگیا لینچونو، فرودگاه بین المللی این شهر است که در جنوب شرقی رومانی واقع شده است.جاذبه های گردشگری آن شامل کازینو، موزه نیروی دریایی رومانی، پارک باستان شناسی، مسجد بزرگ محمودیه، مسجد Hunkar، میدان Ovid، فانوس Genoese، تئاتر Fantasio و ... می باشد.

شهر ایاشی

Iasi - Romania

شهر ایاشی بزرگ ترین شهر در شرق رومانی که در منطقه مولداوی واقع شده است.ایاشی یکی از مراکز پیشرو زندگی اجتماعی، فرهنگی، علمی و هنری رومانیایی بوده است.این شهر پایتخت فرهنگی و مرکز اقتصادی و کسب وکار منطقه مولداویایی رومانی است.ایاشی دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد و توفانی با بارش برف است.مهم ترین بخش خدمات آن به آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، بانکداری، پژوهش، فرهنگ و گردشگری مربوط می شود.فرودگاه بین المللی ایاشی یکی از قدیمی ترین  فرودگاه های معتبر در رومانی است.سیستم حمل و نقل عمومی آن شامل قطار، اتوبوس، هواپیما، تاکسی است.جاذبه های گردشگری آن شامل موزه مولدووا، موزه قوم نگاری مولداویایی، موزه هنر، موزه تاریخ مالدیو، موزه علم و فناوری، موزه تئاتر، موزه تاریخ طبیعی، باغ گیاه شناسی،پارک Copou و... می باشد.

امروز

.
يكشنبه 28 آبان 1396.
تاریخ شمسی :
الأحد 1 ربيع أول 1439.
تاریخ قمری :
Nov 19 2017.
تاریخ میلادی :

درباره ما

تیم ویزا فور ویزا با هدف ارائه خدمات نوین در 4 زمینه ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا و رزرو هتل آماده خدمت به متقضیان می باشد.

http://visaforvisa.com

تهران - ضلع جنوب غربی پل سید خندان - خیابان برازنده - پلاک 48 - واحد 1

تلفن:02187170

عضویت در خبرنامه

شما اینجا هستید: Homeکشورهای عضو شینگن رومانی