ویزای آلمان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

ویزای توریستی آلمان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند و برای مدت معینی درآلمان اقامت خواهند داشت.برای تقاضای ویزای آلمان (ویزای کشورهای شنگن)، حضور متقاضی در سفارت آلمان الزامی با تمامی مدارک لازم  می باشد و مصاحبه انجام می‌گیرد. دریافت فرم تقاضای ویزا، از طریق وب سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران و همین‌طور مراجعه‌‌ی حضوری به سفارت امکان‌پذیر است ولی وقت مصاحبه به صورت تلفنی به متقاضیان داده نخواهد شد. فرم اینترنتی درخواست ویزا را باید به صورت پرینت‌شده به همراه مدارک دیگر، روز انجام مصاحبه ارائه دهید.تیم ویزا فور ویزا با هدف ارائه خدمات نوین در 4 زمینه ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا و رزرو هتلآماده خدمت به متقضیان است.

توجه : به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان، در ماه‌های تابستان (از می تا اکتبر) و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت ملاقات با بخش ویزای سفارت چند هفته طول بکشد. علاوه بر این بررسی مدارک و پاسخ‌گویی دست کم دو هفته زمان می‌برد. لازم است برای تعیین تاریخ سفرتان، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.75 (4 Votes)

مدارکی که باید علاوه بر فرم تکمیل‌شده در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر می باشد:
توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت می‌ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.
شناسنامه ایرانی
گذرنامه
اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
سه قطعه عکس رنگی
توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، باید دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ در ابعاد ۴*۶که کمتر از سه ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
آدرس محل کار و منزل به طور دقیق.
اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:

· برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
·
برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
·
برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
·
برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
·
برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی:پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.
ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
بیمه مسافرتی:متقاضیان ویزا باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو است. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور آلمان داشته باشد.
بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد آلمان
در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل در آلمان برای کل مدت اقامت
برای ارائه‌ی مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش ویزای سفارت آلمان دارید که می‌توانید اینترنتی و یا به صورت حضوری برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید.

نشانی سفارت آلمان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

نشانی سفارت آلمان :
 ایران-تهران
خیابان فردوسی- شماره
۳۲۴-۳۲۰
کدپستی:
۱۱۳۶۵

صندوق پستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵

آدرس اینترنتی : www.teheran.diplo.de
ساعات کار سفارت
:

روزهای یک شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه، ازساعت 7:00  تا 15:30
روزهای دوشنبه و سه شنبه از ساعت
7:00تا 16:00

ساعات کار سفارت در ماه های جولای و آگوست:یک شنبه تا پنج شنبه، از ساعت 7:00تا 14:30

شهرهای آلمان-قسمت اول

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

شهر برلین

Berlin-Germany

شهر برلین پایتخت آلمان و هفتمین منطقه پرجمعیت در اتحادیه اروپا است.این شهر در شمال شرقی آلمان واقع شده و حدود یک سوم از مساحت این شهر را جنگل ها، پارک ها، باغ ها و رودخانه ها پوشانده است.شهر برلین دنیای فرهنگ، سیاست، رسانه و علم و همچنین پایتخت جمهوری فدرال آلمان است.بخش های مهم اقتصادی در برلین شامل علوم زیستی، حمل و نقل، فناوری اطلاعات و ارتباطات، رسانه ها و موسیقی، تبلیغات و طراحی، تجارت الکترونیک و... می باشد.برلین به عنوان یک شهر جهانی غربی یکی از پایین ترین تعداد اتومبیل ها را دارا می باشد.محبوب ترین و بهترین زمان برای بازدید از برلین در ماه های تابستان به دلیل هوای آفتابی و دلپذیر، کافه های کنار خیابان، پارکها و باغ ها می باشد گفتنی است که زمستان های سرد و مرطوبی دارد.در حال حاضر برلین دارای بهترین شبکه ارتباطات در آلمان است همچنین این شهر، شهری جوان است زیرا بیش از نیمی از جمعیت مشغول به کار کمتر از چهل سال سن دارند.برلین دارای یک شبکه حمل و نقل عمومی بسیار پیچیده است که شامل مترو، اتوبوس، تراموا، قطار و هواپیما می باشد که اکنون سه فرودگاه بزرگ بین المللی به نام های شونفلد، تیگل و تمپل هوف در خدمت برلین است.جاذبه های گردشگری برلین شامل دروازه براندنبورگ، ساختمان تاریخی مجلس، دیوار برلین، میدان الکساندر، یادبود هولوکاست، ایست بازرسی چارلی، جزیره موزه، کاخ شارلو تنبرگ، کلیسای برلین دم، میدان پتزداما،ژاندرمن مارکت، کلیسای یادبود قیصر ویلهلم، باغ وحش، پارک تیرگارتن، موزه پرگامون، پوتسدام، اونتا دین لیندن، برج تلویزیون، کوفستندام، کاخ زانسوچی و... می باشد.

شهر هامبورگ

Hamburg-Germany

شهر هامبورگ دومین شهر آلمان است که در شمال این کشور واقع شده و رودخانه البه از آن عبور می کند.رودخانه البه، هامبورگ را به یک مرکز اقتصادی تبدیل کرده و صادرات محبوب این شهر عبارتند از ماشین آلات، فولاد، خودرو، آلومینیوم و مس.عمده شرکای واردات و صادرات هامبورگ، چین، سنگاپورف فنلاند، سوئد و ژاپن می باشند و این شهر در حال حاضر یکی از مهم ترین مناطق تولید قطعات هواپیما در جهان است.هامبورگ که در جنوب شبه جزیره یولند قرار گرفته یک مقصد توریستی قابل توجه برای هر دو بازدید کننده داخلی و خارجی است.جزیره نوورک و دو جزیره همسایه کوچک Scharhorn و Nigehorn و دریای وادن در پارک ملی هامبورگ نیز بخشی از هامبورگ می باشد.هامبورگ یکی از مراکز حمل و نقل اصلی آلمان با قابلیت سفر های متعدد به سراسر کشور است و حمل و نقل عمومی این شهر شامل راه آهن، کشتی، مترو، اتوبوس می باشد.فرودگاه بین المللی این شهر با نام رسمی هامبورگ در شمال شهر واقع شده و پنجمین فرودگاه شلوغ آلمان بر اساس حجم ترافیک مسافر است. از دیگر فرودگاه های هامبورگ فرودگاه Finkenwerder و fuhlsbuttel می باشد.بندر هامبورگ با عنوان دروازه ورود به جهان شهرت یافته و همواره یکی از غنی ترین مناطق شهری در اتحادیه اروپا است.این بندر زیبا بزرگ ترین بندر آلمان و دومین بندر شلوغ در اروپا است.باغ وحش هاگن بک، ساختمان شیل هاوس، رود الب، کلیسای سنت میشل، سرزمین مینیاتور، تپه ی سئولبرگ، بندر هامبورگ، ساختمان تالار شهر، موزه بین المللی دریانوردی، برج سنت نیکولای از جاذبه های گردشگری هامبورگ می باشد.

شهر مونیخ

Munich-Germany

شهر مونیخ سومین شهر آلمان بعد از برلین و هامبورگ و از جمله شهر های بزرگ اتحادیه اروپا می باشد که در لبه شمالی رشته کوه آلپ واقع شده.این شهر مرکز عمده ای از هنر، فناوری های پیشرفته، امور مالی، چاپ و نشر، فرهنگ، نوآوری، آموزش و پرورش، کسب و کار و گردشگری در آلمان و اروپا است.مونیخ به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی و اقتصادی آلمان می باشد.همچنین کارخانه بسیار معروف دنیا،BMW Bavaria  در این شهر واقع شده.گالری های هنری بین المللی، موزه ها، شخصیت های سنتی، معماری های زیبا، برگزاری جشنواره ها و مناظر دیدنی و جذاب مونیخ ان را به یکی از مقاصد توریستی محبوب تبدیل کرده.بخش کشاورزی مونیخ هر چند کوچک است اما نقش مهمی را در اقتصاد محلی ایفا میکند و صادرات عمده از این شهر شامل ماشین الات، وسایل نقلیه، مواد شیمیایی، فلزات، مواد غذایی و منسوجات می باشد.حمل و نقل شهری شامل مترو، اتوبوس، تراموا و قطار است.ایستگاه راه آهن اصلی مونیخ در مرکز شهر و دو ایستگاه کوچکتر اصلی در غرب و شرق مونیخ قرار دارند که هر سه به سیستم حمل و نقل عمومی متصل شده و به عنوان مرکز حمل و نقل خدمت می کنند.فرودگاه بین المللی این شهر به نام فرانتس اشتراوس، دومین فرودگاه آلمان می باشد.از جاذبه های دیدنی این شهر می توان به کلیسای بانوی مقدس ما، اقامتگاه سلطنتی، قصر نیمفنبرگ، کلیسای آسام، موزه ملی باواریا، باغ وحش هلابرون، باغ های انگلیسی و... اشاره کرد.آب و هوای مونیخ غیرقابل پیش بینی است و تابستان ها به طور کلی نسبتا گرم و بسیار مرطوب می باشد بنابراین بهترین زمان برای بازدید از این شهر زیبا در فصل بهار است.

امروز

.
يكشنبه 28 آبان 1396.
تاریخ شمسی :
الأحد 1 ربيع أول 1439.
تاریخ قمری :
Nov 19 2017.
تاریخ میلادی :

درباره ما

تیم ویزا فور ویزا با هدف ارائه خدمات نوین در 4 زمینه ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا و رزرو هتل آماده خدمت به متقضیان می باشد.

http://visaforvisa.com

تهران - ضلع جنوب غربی پل سید خندان - خیابان برازنده - پلاک 48 - واحد 1

تلفن:02187170

عضویت در خبرنامه

شما اینجا هستید: Homeکشورهای عضو شینگن آلمان