تاریخچه شینگن و کشورهای عضو شینگن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.63 (20 Votes)

مرزهای اروپایی الی الخصوص اروپای شرقی و اروپای غربی مرزهای بود که روزی بوسیله سیم‌های خاردار،دیوار و ماشین‌های نظامی کنترل و حفاظت می‌شدند که عبور از آنها گاهی اوقات به قیمت جان افراد تمام می شد. با گسترش اتحادیه اروپا رفته رفته این مرزها فرو ریخت. الحاق نه کشور اروپایی که اکثر آنها را کشورهای اروپای شرقی تشکیل می‌دادند، اتحادیه اروپا را به عمق کشورهای کمونیستی سابق کشاند.
اکنون دراروپا می‌توان از جمهوری لتونی در شرق تا پرتغال را بدون نیاز به نشان دادن پاسپورت و گرفتن ویزا سفر نمود. پس از باز شدن این مرزها مردم آزادانه از مرزهایی گذشتند که روزی کشورهای کمونیستی را از دنیای غرب جدا می‌کرد.
آنجلا مرکل، صدر اعظم وقت آلمان که وی نیز زمانی شهروند آلمان شرقی کمونیست بود در جمع دونالد تاسک نخست‌وزیر وقت لهستان، مریک توپولانک نخست‌وزیر وقت جمهوری چک و خوزه مانوئل باروسو رییس کمیسون اروپا در آن زمان ، در حالی که دروازه‌های قدیمی به صورت سمبلیک باز می‌شد گفت که این لحظه‌ای بسیار تاریخی است که ما مدت زمان زیادی در انتظار آن بودیم و برای آن مبارزه کردیم.
اکنون با باز شدن مرزهای جدید این قاره سبز، محدوده شینگن به اندازه یک سوم کشور آمریکا وسعت پیدا کرده است و کشورهای لهستان، اسلوونی، مجارستان، جمهوری چک، اسلواکی، مالت، لیتوانی و استونی به معاهده شینگن پیوسته‌اند.
اکنون چهار‌صد‌میلیون اروپایی از 24 کشور عضو معاهده شینگن هستند و برای سفر به تمامی نقاطی که در این قاره سبز به عضویت این معاهده در آمده است محدودیتی ندارند.
در سال 1985شینگن روستایی در لوکزامبورگ بود، اما امروز به منطقه‌ای که شرق و غرب اروپا را یکپارچه نموده ، تبدیل شده است.
در سال 1985 کشورهای بلژیک، فرانسه، آلمان، لوکزامبورگ و هلند به عضویت شینگن در آمدند و تصمیم گرفتند مرزهای بین خود را بشکنند. در سال 1995 اسپانیا و پرتغال به جمع شینگن پیوستند، 1997 سالی است که اتریش و ایتالیا جزو کشورهای عضو شینگن شدند. در سال 2000 یونان به سایر کشورها پیوست. در سال 2001 کشورهای دانمارک، فنلاند، سوئد، ایسلند و نروژ به شینگن پیوستند و سال 2007‌سال ورود کشورهای جمهوری چک، استونی، مجارستان، لتونی، جمهوری لیتوانی، مالت، لهستان، جمهوری اسلواکی، جمهوری اسلوونی است و سال 2008 کشور سوئیس نیز به معاهده شینگن پیوست.
آغاز سفرهای بی‌دغدغه در مسیری 4هزار کیلومتری از شهر تالین در کشور استونی تا شهر لیزبون در کشور پرتغال موجب خواهد شد تا از این پس آمارهای مهاجرت‌های غیر‌قانونی و جرم و جنایت افزایش یابد و این موضوع به یکی از نگرانی‌های اصلی منتقدان گسترش مرزهای اروپا تبدیل شود.
در سال 2007زمانیکه مرزهای بین اتریش و اسلواکی با حضور رابرت فیکو، نخست‌وزیر اسلواکی و آلفرد گوزنباور، صدرالعظم اتریش برای گسترش اتحادیه اروپا از دریای بالتیک تا دریای آدریاتیک گشوده می‌شد، صدرالعظم اتریش اعلام کرد که گسترش مرزهای شینگن موجب افزایش ترس از جرم و خشونت در اتریش نخواهد شد.
کمیسیون اروپا نیز اعلام کرد که یک‌میلیارد یورو هزینه شده است تا بتوانیم امنیت را در گستره جدید اروپا برقرار سازیم که این برنامه شامل تاسیس پایگاه‌هایی در مرزهای جدید اروپااست.
باوجود آنکه اکنون سفر در محدوده مرزهای شینگن می‌تواند به راحتی صورت بپذیرد، اما به مسافران توصیه می‌شود که هنگام سفر مدارک لازم را همراه خود داشته باشند چرا که پلیس در ایستگاه‌های ایست بازرسی مستقر در مرزها این اجازه را دارد که از افراد مشکوک ویزا درخواست نماید، این در حالی است که مسافران غیر‌اروپایی می‌توانند با اخذ ویزای شینگن به تمامی این 24 کشور سفر کنند.
در میان کشورهای اروپایی بریتانیا و ایرلند همچنان خود را از پیوستن به اتحادیه اروپا دور نگه داشته‌اند، اما قراردادهایی را که به امنیت این قاره مربوط می‌شود را امضا کرده‌اند.
در پی پیوستن کشور استونی به معاهده شینگن، پرتغال به طور نمادین ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را به اسلوونی واگذار کرد.
دوره شش‌ماهه ریاست پرتغال بر اتحادیه اروپا 31 دسامبر به طور رسمی پایان می‌یابد و اسلوونی که از سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است پس از پرتغال ریاست این اتحادیه را بر عهده خواهد داشت.
اسلوونی تا 31 ژانویه سال 2008 رییس اتحادیه اروپا شد که این نقطه عطفی در تاریخ اروپا بود. در این مدت اسلوونی بعنوان اولین کشوری که از کشور سابق یوگوسلاوی به اتحادیه اروپا پیوسته است رهبری 490‌میلیون نفر از 27 کشور اروپایی را بر عهده گرفت.
ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا که به طور سمبلیک از طرف پرتغال به این اسلوونی واگذار شد در مراسم پیوستن این کشور به معاهده شینگن در مرز این کشور با ایتالیا صورت گرفت.پیش بینی می شود کشورهای بلغارستان ، رومانی و حتی ترکیه نیز به جمع کشورهای شینگن بپیوندند و این معاهده را بیش از پیش گسترش دهند

ویزا شینگن اتریش

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.58 (12 Votes)

ویزا شینگن اتریش

مدارک مورد نیازویزا اتریش  

1.فرم درخواست ویزای شنگن (به زبان المانی)

2.دو قطعه عکس رنگی (قدیمی تر از 6 ماه نباشد و اندازه آن 3*5 ،4*5 سانتی متر باشد)

3.گذرنامه معتبر (می بایست حداقل سه ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواست شده دارای اعتبار بوده،حداقل دارای 2 صفحه ازاد)

4.کپی گذرنامه (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

5.گواهی اشتغال به کار به همراه میزان درامد ماهانه (اصل به همراه ترجمه به المانی)

6.بیمه نامه مسافرتی (با پوشش حداقل 30هزار یورو وتقبل بازگشت برای کل مدت زمان اقامت)

7.واچر هتل جهت سفارت اتریش

8.رزرو بلیط رفت و برگشت پرواز

9.پرینت سه ماهه حساب بانکی به همراه تمکن مالی

10.مسافرانی که به سن قانونی نرسیده و به تنهایی قصد سفر دارند (ارائه رضایت نامه محضری والدین یا ولی قانونی یا حکم دادگاه )

نکاتی راجع به ویزا شینگن اتریش

حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد (مثل پدر،مادر،خواهر،..) دراین کشور،شانس اخذ ویزای توریستی کشور اتریش را برای فرد افزایش می دهد.

به دلیل انگشت نگاری حضور متقاضی هنگام ارائه درخواست ویزا الزامی می باشد.

برای نوزادان و کودکان نیز میبایست وقت مصاحبه جداگانه درخواست شود.

پرداخت هزینه های ویزای اتریش وخدمات کنسولی فقط با یورو امکان پذیر است. 

فقط اسکناس های یورو تا ارزش حداکثر 100 یورو مورد قبول سفارت است. این بدان معناست که پرداخت با اسکناس های 200 و 500 یورویی امکان پذیر نمی باشد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشترو مشاوره های کارشناسی با همکاران ما در اژانس تفریحات و با شماره تماس های 87170 و 88505454 تماس بگیرید.

آدرس سفارت اتریش

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.43 (7 Votes)

آدرس سفارت اتریش در تهران : تهران، نیاوران، خیابان با هنر، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه میر ولی، پلاک 6 و 8

تلفن بخش کنسولی : 02122750046

تلفن دیگر امور : 02122750040

فاکس : 02122705262

روز و ساعات کاری : یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت 9:00 الی 12:00 و 13:30 الی 15:00

همکاران بخش کنسولی سفارت از یکشنبه الی پنجشنبه هر هفته بین ساعات 13:30 الی 15:00 از طریق شماره تماس 02122750046 آماده پاسخگویی به سوالات کنسولی (ویزا) شما خواهند بود.

گذرنامه ها و اسناد و مدارک تایید شده شما، منحصرا از ساعت 14:00 الی 14:30 تحویل داده می شوند.

هر شخصی که مدارک جعلی به سفارت ارائه نماید دیگر ویزا دریافت نخواهد کرد و پرداخت هزینه های کنسولی و ویزا فقط با یورو امکان پذیر می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا اتریش :

پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

اصل شناسنامه به همراه ترجمه آلمانی

اصل سند ملکی با ترجمه

اصل پرینت سه ماهه حساب بانکی با مانده حساب هر نفر 50 میلیون تومان

مدارک شغلی با ترجمه

عکس 3,5*4,5 رنگی زمینه سفید

مدارک و گواهی های تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت ویزا اتریش با همکاران ما در آژانس مسافرتی تفریحات و با شماره های 87170 و 88505454 تماس بگیرید.

شهرهای اتریش 2

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (6 Votes)

شهرهای اتریش - قسمت دوم

شهر گراتس

graz - austria

گراتس دومین شهر بزرگ اتریش بعد از وین و پایتخت استان اشتایر مارک می باشد. شهر گراتس بر روی رودخانه مور و در جنوب شرقی اتریش واقع شده و دارای طبیعتی سبز و جنگلی است. graz بعنوان یک شهر دانشگاهی با شش دانشگاه شناخته می شود.

 

 شهر لینز

linz - austria

لینز سومین شهر بزرگ اتریش و منطقه شمال مرکزی کشور اتریش و نزدیک به مرز جمهوری چک واقع شده است که رودخانه دانوپ از میان این شهر می گذرد. این شهر پایتخت بزرگترین استان شمالی اتریش است.

 

 

شهر کلاگنفورت

klagenfurt - austria

کلاگنفورت پایتخت یکی دیگر از ایالت های کشور اتریش است که در جنوب اتریش قرار گرفته است.

شهرهای اتریش 1

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

شهرهای اتریش - قسمت اول

شهر وین

vienna - austria

شهر وین پایتخت کشور اتریش که در شرق اتریش و در نزدیکی رودخانه دانوب قرار گرفته که آوازه فرهنگی و هنری خود را از نامهایی چون موتزارت، بتهوون و فروید بدست آورده است.

 

شهر سالزبورگ 

salzburg city - austria

شهر سالزبورگ در کشور اتریش و در مرز اتریش با آلمان واقع شده است. سالزبورگ دارای مناظر بی نظیری از آلپ شرقی می باشد. البته این تنها زیبایی های این شهر نیست. بلکه معماری به سبک باروک نیز در این شهر بسیار زیبا و دیدنی است. البته نکته قابل توجه در مورد این شهر این است که، شهر سالزبورگ را زادگاه موتزارت می دانند.

 

شهر اینسبروک 

innsbruck - austria

شهر اینسبروک پایتخت ایالت غربی اتریش با نام  تیرول است که در دامنه کوههای آلپ واقع شده است. این شهر به خاطر موقعیت کوهستانی مدتها مرکزی برای ورزشهای زمستانی بوده است و گردشگران بسیاری برای اسکی در آلپ به این شهر سفر می کنند. شاید بتوان از شهر اینسبروک به عنوان پایتخت آلپ نام برد، ضمن اینکه در innsbruck، شما کوههای آلپ را در میان شهر تجربه خواهید کرد، به اصطلاح آلپ شهری. گفتنی است این شهر به دلیل داشتن تلفیقی از معماری سنتی و مدرن مرکز توجه گردشگران قرار گرفته است. در هر صورت اینسبروک مکان بسیار مناسبی برای تعطیلات تابستانی و زمستانی است.

 

اتریش austria

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (6 Votes)

اتریش  austria

کشور اتریش

   اتریش کشوری آلمانی زبان به پایتختی وین می باشد. اتریش کشوری کوهستانی در انتهای شرقی کوه آلپ واقع شده است. امکان ندارد اسم اتریش را ببریم اما نامی از موتزارت، زیگمویند فروید و اشتراوس را به یاد نیاوریم. همچنین نام رودخانه دانوپ، کوههای آلپ و معماری باروک با نام اتریش اجین شده است.

  اقتصاد اتریش بر پایه حمل و نقل، مسکن، خدمات مواد غذایی، صنعت، مدیریت عمومی، دفاع، آموزش و پرورش، سلامت انسان و فعالیت های خدمات اجتماعی استوار است. وارد اتریش از کشورهای آلمان، ایتالیا و سوئیس می باشد و صادرات آن به کشورهای آلمان، ایتالیا و آمریکا می باشد.

نقشه کشور اتریش را می توانید در تصویر زیر ببینید.

 

اتریش

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.58 (12 Votes)

ویزای اتریش

ویزای شنگن

کشور اتریش به پایتختی وین در قسمت اروپای غربی واقع شده است و با 7 کشور اروپایی هم مرز می باشد. این کشور نیز عضور حوزه شنگن می باشد و با ویزای اتریش می توانید به تمام 26 کشور اروپایی عضو این پیمان سفر کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای اتریش

مدارک ویزای اتریش همان مدارک ویزای شنگن است که در ادادمه به ذکر آنها خواهیم پرداخت.

پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار - اصل شناسنامه به همراه ترجمه - اصل سند ملکی با ترجمه - اصل پرینت سه ماهه حساب بانکی با مانده مناسب - مدارک شغلی با ترجمه - عکس 4*3 رنگی با زمینه سفید - مدارک و گواهی های تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ ویزای اقصی نقاط دنیا با کارشناسان ما و با شماره های 3 و 88172492 تماس بگیرید.

ویزای بلژیک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

ویزای توریستی و یا کاری بلژیک به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور و یا کاریا تحصیل را دارند و برای مدت معینی دربلژیک اقامت خواهند داشت.

ویزای بلژیک

برای تقاضای ویزای بلژیک (ویزای کشورهای شنگن)، حضور متقاضی در سفارت بلژیک الزامی با تمامی مدارک لازم  می باشد و مصاحبه انجام می‌گیرد. دریافت فرم تقاضای ویزا، از طریق وب سایت سفارت جمهوری فدرال بلژیک در تهران و همین‌طور مراجعه‌‌ی حضوری به سفارت امکان‌پذیر است ولی وقت مصاحبه به صورت تلفنی به متقاضیان داده نخواهد شد. فرم اینترنتی درخواست ویزا را باید به صورت پرینت‌شده به همراه مدارک دیگر، روز انجام مصاحبه ارائه دهید.تیم ویزا فور ویزا با هدف ارائه خدمات نوین در 4 زمینه ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا و رزرو هتل آماده خدمت به متقضیان می باشد.

مدارک لازم ویزای بلژیک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (6 Votes)

مدارکی که باید علاوه بر فرم تکمیل‌شده در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر می باشد:
توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت می‌ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.
شناسنامه ایرانی
گذرنامه
اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
دو قطعه عکس رنگی
توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، باید دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ در ابعاد ۴*۶که کمتر از سه ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
آدرس محل کار و منزل به طور دقیق.
اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:

· برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
·
برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
·
برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
·
برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
·
برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی:پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.
ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
بیمه مسافرتی:متقاضیان ویزا باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو است. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور بلژیک داشته باشد.
بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد بلژیک
در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل در بلژیک برای کل مدت اقامت
برای ارائه‌ی مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش ویزای سفارت بلژیک دارید که می‌توانید اینترنتی و یا به صورت حضوری برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید

آدرس سفارت بلژیک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

آدرس سفارت بلژیک در تهران: ولی عصر- خیابان  ‏فیاضی(فرشته)- پلاک  ‏‏۱۵۵‏
تلفن:
۲۲۰۴۹۲۴۷‏، ‏۲۲۰۴۱۶۱۷
فکس:
۲۲۰۴۴۶۰۸‏
ساعت کاری:
یکشنبه تا پنجشنبه ۱۴- ۹‏

امروز

.
يكشنبه 28 آبان 1396.
تاریخ شمسی :
الأحد 1 ربيع أول 1439.
تاریخ قمری :
Nov 19 2017.
تاریخ میلادی :

درباره ما

تیم ویزا فور ویزا با هدف ارائه خدمات نوین در 4 زمینه ویزا، وقت سفارت و پیکاپ ویزا و رزرو هتل آماده خدمت به متقضیان می باشد.

http://visaforvisa.com

تهران - ضلع جنوب غربی پل سید خندان - خیابان برازنده - پلاک 48 - واحد 1

تلفن:02187170

عضویت در خبرنامه

شما اینجا هستید: Homeکشورهای عضو شینگن